fbpx

Minister zdrowia obwinia Polaków.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Dwa lata pandemii koronawirusa w Polsce doprowadziło do ponad 200 tys. nadmiarowych zgonów. Według badań Polska zajmuje jedno z czołowych miejsc pod względem umieralności. Dlaczego tak się stało, i kto ponosi odpowiedzialność za śmierć tylu Polaków? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć sam minister Niedzielski.

Adam Niedzielski uważa, że z przeanalizowanych danych wynika, że wysoka liczba zgonów nadmiarowych jest ”spowodowana złym stanem zdrowia Polaków, a nie ograniczoną dostępnością pomocy lekarskiej w trakcie pandemii”. W zestawieniu z danymi z krajów, których społeczeństwa bardziej dbają o zdrowie, wynika jasno, że problemem jest styl życia Polaków”. Wpływ na nasze zdrowie ma przecież tryb życia, a także dieta i nałogi- podsumował w telewizji Polsat minister zdrowia Adam Niedzielski.

Podczas pandemii nie działały siłownie i kluby fitness. Społeczeństwo poddawano, nierzadko przez wiele tygodni przymusowej kwarantannie. Posunięto się do tego, że wprowadzono zakaz wchodzenia do lasów. W trakcie ostatnich dwóch lat pandemii minister zdrowia ograniczył dostęp chorym do służby zdrowia wprowadzając teleporadę. Na wniosek ministra Niedzielskiego wstrzymano planowane zabiegi w szpitalach.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_