fbpx

Minister zdrowia zapowiada łagodzenie obostrzeń.

Idąc tropem wielu europejskich krajów minister zdrowia Adam Niedzielski ogłasza wycofanie z polityki obostrzeń!

Po wielu miesiącach inicjowania ograniczeń , lockdownów ,wywierania poczucia strachu, szczucia jednych na drugich, oraz prób wprowadzenia segregacji sanitarnej minister zdrowia Adam Niedzielski zmienił o 180 stopni narracje i na dzisiejszej konferencji wraz z ministrem edukacji narodowej Przemysławem Czarnkiem zapowiedział stopniowe odchodzenie od pandemicznych ograniczeń.

– Za nami apogeum piątej fali, to drugi tydzień spadku zleceń na testy — podkreślił Adam Niedzielski. – Luty będzie miesiącem, kiedy spadki zakażeń mogą być stosunkowo duże, wyczerpie się zagrożenie dla opieki zdrowotnej. Mam nadzieję, że w marcu będziemy mogli podejmować odważne decyzje o znoszeniu restrykcji. Jesteśmy po przesileniu, trendy odwróciły się. Jest też kwestia związana z przebiegiem samego zakażenia. To nie jest ta sama dolegliwość, z jaką mieliśmy do czynienia w czwartej fali- podkreślił Niedzielski.

Szefowie resortów zapowiedzieli m.in.; wcześniejszy powrót uczniów do szkól, skrócenie kwarantanny i izolacji, zmniejszenie łóżek covidowych w szpitalach.

Można by bić brawo rządzącym, że osiągnęli swój cel, że w końcu pandemia ugina się pod zmasowanym zjednoczonym frontem walki z nią, gdyby nie to, że pyrrusowe zwycięstwo władzy kosztowało śmierć 180 tys. Polaków.

żródło-Konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i ministra edukacji Przemysława Czarnkahttps://www.youtube.com/watch?v=JgQDmLo_K6E

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
[smartslider3 slider="5"]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.