fbpx

Ciężarówka w ogniu po zderzeniu z pociągiem.

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

W dniu dzisiejszym rano na przejeździe kolejowym w Wymysłowie doszło do wypadku z udziałem ciężarówki i pociągu towarowego.

Jak podaje serwis gniezno24.com służby otrzymały powiadomienie o zderzeniu pociągu towarowego i ciężarówki na przejeździe kolejowym w Wymysłowie w ciągu drogi krajowej nr 15.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano kilka zastępów straży m.in. z Gniezna, Trzemeszna, Wymysłowa itd. Po przybyciu pierwszych strażaków zastano rozległy pożar kabiny ciężarówki i czoła lokomotywy. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, pojazd zatrzymał się na przejeźdźcie po tym, jak wyłączył się mu bieg. W tym momencie zaczęły zamykać się rogatki i po chwili w lawetę uderzył pociąg jadący od strony Inowrocławia w kierunku Gniezna, który przeciągnął pojazd około 100 metrów. Kierowca zdążył opuścić kabinę.

Z uwagi na wybuchy pojemników z paliwem, strażacy odczekali kilka chwil do momentu nadjechania dodatkowych sił, a następnie przystąpili do gaszenia pożaru z kilku stron. Sam ogień został szybko stłumiony, ale cały czas potrzebne było dogaszanie tlących się elementów.

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało – zarówno kierowca lawety, jak i maszynista, nie odnieśli żadnych obrażeń. Z uwagi na lokalizację zdarzenia, przejazd DK15 został zablokowany, a także zamknięte zostały oba tory – pasażerowie pociągu, który zatrzymał się przed wypadkiem, będą kontynuować podróż w inny sposób. Na miejscu działa komisja ds. wypadków kolejowych oraz prokurator. Dokładne okoliczności zdarzenia są ustalane.

Źrodło: gniezno24.com

Fot. gniezno24.com

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4