fbpx

Podejrzany o wielomiesięczne znęcanie się nad rodziną tymczasowo aresztowany.

Sąd Rejonowy w Wolsztynie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy 53-letniego mieszkańca Radomierza, podejrzanego o to, że znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Agresor kilka dni wcześniej w następstwie policyjnej interwencji trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

08.02.2022 r. postanowieniem Sądu Rejonowego w Wolsztynie wobec 53-letniego mieszkańca Radomierza zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Działanie sądu było konsekwencją interwencji, której tłem była przemoc domowa, podjętej w sobotę 5 lutego przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Przemęcie.

Policjanci ustalili, że awantury pomiędzy mężczyzną i jego żoną miały miejsce już wcześniej.

Kobieta złożyła w tej sprawie zawiadomienie o przestępstwie. Na tej podstawie ustalono, że do awantur dochodziło w jej domu, co najmniej od kilku miesięcy. W trakcie scysji mąż, najczęściej będąc pod wpływem alkoholu groził jej pozbawieniem życia, poniżał ją, a także dopuszczał się przemocy fizycznej.

Mundurowi zatrzymali agresora i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Mężczyzna został przesłuchany, przedstawiono mu też zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad rodziną.

Wczoraj – 8 lutego – sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Konsekwencją popełnienia zarzucanego mu przestępstwa może być pozbawienie wolności do 5 lat.

Źródło i fot.: KPP Wolsztyn

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
[smartslider3 slider="5"]