fbpx

Napadli na kuriera by ukraść mu przesyłkę, którą sami zamówili

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Całą intrygę wymyśliło troje znajomych, a wydarzenie miało miejsce 13 maja w Lesznie. 32-letnia kobieta zamówiła na portalu ogłoszeniowym złoty łańcuch o wartości 15 tysięcy złotych, za którego miała zapłacić przy odbiorze.

Gdy kurier pojawił się pod wskazanym adresem i dzwonił domofonem, został napadnięty przez nieznanego mężczyznę. Sprawca użył wobec niego gazu łzawiącego, wyrwał paczkę i uciekł.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, w ciągu 3 dni ustalili że za przestępstwem stoją mieszkańcy Dolnego Śląska. Zatrzymali 32-letnią kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 23 i 30 lat.

Złodzieje zdążyli już spieniężyć łańcuch w jednym z wrocławskich lombardów. Leszczyńscy policjanci dotarli tam i odzyskali skradzioną biżuterię.

Całej trójce postawiono zarzut rozboju, a 23-latek dodatkowo działał w warunkach recydywy. Sprawa jest rozwojowa, gdyż wcześniej dochodziło do podobnych przestępstw na terenie całego kraju.

18 maja podejrzani trafili do aresztu. 23-latkowi grozi 18 lat więzienia, a pozostałej dwójce – 12 lat więzienia.

Joanna Oszmian

Źródło: epoznan, fot. Policja

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_