fbpx

Nietrzeźwy 17-latek nie posiadający prawa jazdy doprowadził do wypadku.

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile ustalili sprawcę kolizji drogowej, którym okazał się 17-latek. Mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Za swoje czyny grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, 30 tysięcy grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów.

27 stycznia, około godziny 23 na jednym z pilskich osiedli doszło do kolizji drogowej. Świadkowie zdarzenia usłyszeli huk uderzenia dwóch pojazdów i zobaczyli jak sprawca oddalał się z miejsca. O fakcie zostali poinformowani policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego oraz Wydziału Ruchu Drogowego.

Po ustaleniu faktów okazało się, że kierujący pojazdem marki Peugeot nie dostosował prędkości do warunków ruchu i doprowadził do kolizji z zaparkowanym pojazdem marki Mazda. Funkcjonariusze potwierdzili, że sprawcą tego zdarzenia jest 17-letni mieszkaniec Piły nie posiadający uprawnień do kierowania pojazdem. Policjanci przeprowadzili również badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego wynik wykazał ponad 1,5 promila.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za które przepisy Kodeksu Karnego przewidują karę do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo wobec 17-latka zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu w związku z prowadzeniem pojazdu bez uprawnień oraz doprowadzeniem do kolizji. W świetle nowych przepisów wobec mężczyzny może zostać nałożona grzywna w wysokości nawet 30 tysięcy złotych oraz orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata.

Źródło: pila.policja.gov.pl

Fot. KPP Piła

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4