fbpx

Nietypowa interwencja poznańskich strażaków. Musieli wyciągnąć mieszkańca Poznania z jego domu celem udzielenia pomocy medycznej.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Jak informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu zastępy z JRG 4 i JRG 2 zostały zadysponowane do pomocy zespołowi ratownictwa medycznego w zniesieniu pacjenta.

Z uwagi na olbrzymią wagę pacjenta oraz jego stan zdrowia istniało realne zagrożenia dla życia. Po dokonaniu rozpoznania KDR podjął decyzję o przeprowadzeniu ewakuacji przez okno technikami wysokościowymi z wykorzystaniem drabiny mechanicznej z JRG 2 oraz noszy kubełkowych.

Pacjenta na czas ewakuacji owinięto w niedawno pozyskany koc termiczny, bakteriostatyczny. Zbudowany układ ratowniczy z przełożeniem 1:4 posłużył do szybkiej ewakuacji pacjenta. Następnie przekazano pacjenta zespołowi ratownictwa medycznego, który wdrożył medyczne czynności ratownicze i przetransportował go do szpitala.

Źródło i fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_