fbpx

WŁAMYWACZ WYKORZYSTYWAŁ STARĄ METODĘ „NA ŚPIOCHA”- ZOSTAŁ ZATRZYMANY

Kryminalni z Leszna zatrzymali 35-lata, który okradł dwóch mężczyzn podczas ich snu. Zabrał z ich mieszkania konsolę do gier, pieniądze oraz dokumenty, powodując łączne straty w kwocie ponad 3 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia, które niebawem trafi do właścicieli.

W minionym tygodniu leszczyńska Policja została powiadomiona o kradzieży mającej miejsce 30 stycznia br. w Lesznie we wczesnych godzinach rannych, w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym. Podczas snu pokrzywdzonych, ktoś wszedł do ich niezabezpieczonego domu i skradł konsolę do gier wraz z padami, telefon komórkowy, pieniądze, osobiste dokumenty i karty bankomatowe. Łączna suma strat wyniosła ponad 3 tysiące złotych.

Policjanci zajęli się sprawą, zmierzając do ustalenia tożsamości sprawcy przestępstwa. W ustaleniach tych przydatne stały się się zapisy monitoringu miejskiego. Okazało się, że przestępstwa tego dopuścił się 35-letni mieszkaniec Leszna.

W piątek, 4 lutego br. policjanci zatrzymali 35-latka, który w dalszej kolejności usłyszał zarzut dokonania kradzieży. Nie był w stanie rozsądnie wytłumaczyć swojego zachowania, zasłaniał się upojeniem alkoholowym w chwili zdarzenia.

W trakcie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez podejrzanego policjanci znaleźli większość skradzionego mienia za wyjątkiem części dokumentów i kart bankomatowych. Odzyskane przedmioty niebawem wrócą do właścicieli. 35-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

Źródło: leszno.policja.gov.pl

Fot. pixabay.com

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
[smartslider3 slider="5"]