fbpx

Pijani nastolatkowie skakali po samochodach. Zatrzymała ich Policja.

_
Salonty Kazimierz

Policjanci z Grodziska Wielkopolskiego zatrzymali grupę młodzieży, która w późnych godzinach wieczornych skakała po przypadkowych samochodach doprowadzając do ich poważnych uszkodzeń.

2 lutego br. około godz. 22.10 oficer dyżurny grodziskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o grupie młodzieży, która przy ulicy Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim skacze po samochodach powodując ich uszkodzenia. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali wszystkich podejrzanych.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że są to między innymi nieletni mieszkańcy powiatu grodziskiego i wolsztyńskiego w wieku 16, 17 i 20 lat. Młodzi ludzie zachowywali się agresywnie w stosunku do podejmujących interwencję policjantów. Wszyscy zostali przetransportowani do grodziskiej Komendy. W trakcie badań na trzeźwość, sprawcy uzyskiwali wyniki od prawie 1 do ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Trzech młodych mężczyzn oraz dwie nastolatki zostali rozpytani na okoliczność dewastacji zaparkowanych pojazdów. Wszystkie policyjne czynności związane z osobami nieletnimi, łącznie z badaniem trzeźwości były przeporwadzane w obecności ich własnych rodziców. Straty jakie dokonali uszkadzając łącznie 5 pojazdów mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych. Osoby nieletnie będą odpowiadały przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, a pełnoletnie spotkają się w pierwszej kolejności z prokuratorem.

Kodeks karny za popełnione przestępstwo zniszczenia mienia przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło i fot. KPP Grodzisk Wlkp.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
Salonty Kazimierz