fbpx

Nowoczesny akademik powstaje na Morasku. Wmurowano kamień węgielny

Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI

7 maja została zorganizowana uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowoczesnego Domu Studenckiego na Morasku. Akademik będzie się mieścił pomiędzy Collegium Historicum a Centrum Zaawansowanych Technologii. Oddanie budowli do użytku ma nastąpić w sierpniu 2022 roku.

Projekt akademika stworzyło biuro architektoniczne DEDECO. Dom Studencki ma mieścić 160 pokoi jednoosobowych i 120 pokoi dwuosobowych. Każdy pokój będzie zawierać węzeł sanitarnym i aneks kuchenny. Na każdej kondygnacji budynku będzie się mieściły kuchnia z jadalnią, pralnia z suszarnia i jeden pokój dla osoby niepełnosprawnej. W akademiku powstanie także m.in. stołówka, klub studencki, przedszkole, sklep minimarket i siłownia. Cały budynek będzie miał 5 kondygnacji w tym 4 mieszkalne.

Macie, młodzi przyjaciele, wykształcić się w uniwersytecie nie tylko naukowo, lecz nie mniej macie wydoskonalić się na dobrych obywateli kraju”. Dlatego uczczenie święta UAM położeniem kamienia węgielnego pod dom studencki pokazuje, jak ważnym jest dla uniwersytetu i jak ważną była zawsze społeczność studencka. Studentki i studenci nadają naszym działaniom sens, są źródłem naszej energii, ale też nadzieją na przyszłość naszego miasta i kraju. Dlatego chcemy przyciągać do Poznania ludzi zdolnych, kreatywnych, czasem niepokornych i buntowniczych, by zmieniali na lepsze UAM teraz i przez następne sto lat.

Mówiła rektor Uniwersytetu im Adama Mickiewicza – prof. Bogumiła Kaniewska

Źródło: poznan.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI