fbpx

Ogromny spadek zaufania do Unii Europejskiej w Polsce

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Według najnowszego sondażu Eurobarometru tylko połowa Polaków (50 procent) ufa Unii Europejskiej . Jest to spadek aż o 6 punktów procentowych względem poprzedniego badania z zeszłego roku. Eurosceptyków jest już 38 procent, a osób niezdecydowanych 12 procent.

Wyniki sondażu są bardzo dużym zaskoczeniem ponieważ Polska zawsze była postrzegana jako kraj entuzjastycznie nastawiony do Unii Europejskiej. Obecnie Polska jest minimalnie powyżej unijnej średniej, która wynosi 49 procent pozytywnych odpowiedzi i 43 procent negatywnych odpowiedzi.

Powodów coraz większych negatywnych opinii wobec Unii Europejskiej nad Wisłą można odszukiwać się w wielu sporach miedzy polskim rządem a unijnymi instytucjami, podczas ostatnich 6 latach rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: Eurobarometr

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4