fbpx

Od jutra rozpoczną się upały

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Od jutra nad Wielkopolskę nadciągnie fala afrykańskich upałów. Temperatura powietrza przekroczy 30 stopni w cieniu. IMGW przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Miejscami może popadać obfity deszcz, a w niektórych rejonach spodziewane są burze i opady gradu. Zjawiska te mogą spowodować poważne straty materialne oraz sprowadzić zagrożenie dla życia i zdrowia.

W weekend wystąpi w naszym rejonie tak zwana noc tropikalna – czyli temperatura w nocy nie spadnie poniżej 20 stopni. Nasi dziadkowie nie znali tego zjawiska, a obecnie staje się one coraz powszechniejsze w naszym kraju.

Podczas upałów musimy zwrócić szczególną uwagę na nasze zdrowie. Pijmy dużo płynów i unikajmy zbyt długiego przebywania na słońcu.

fot: Pixabay

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_