fbpx

Odurzanie i okradanie klientów w klubach nocnych w Poznaniu!

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Ponad 500 policjantów brało udział w piątkowej akcji, która odbyła się m.in. na poznańskim Starym Rynku.

Wieczorem do klubów nocnych w największych polskich miastach weszli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji.

Wykonane czynności potwierdziły, że w 22 klubach, między innymi w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie popełniano przestępstwa na szkodę klientów.

Najprawdopodobniej do napojów dodawano niedozwolone substancje, które powodowały ograniczone możliwości psychofizyczne tych osób.

Oszukanych zostało nawet kilka tysięcy klientów, w tym cudzoziemcy. Stracili oni od kilku tysięcy, do nawet miliona złotych.

Za pomocą telefonów poszkodowanych dokonywano manipulacji na ich kontach bankowych, podwyższając limit operacji kartą kredytowa, a nawet zaciągano pożyczki w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Zatrzymano 22 osoby, które są podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, oraz o pranie pieniędzy.

Zabezpieczono też dokumentację księgową i bankową, oraz dokumenty tożsamości klientów.

Fot. Cbsp.policja.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_