fbpx

Panorama centrum Poznania za darmo z królewskiej wieży

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Do końca listopada wejście do Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim w Poznaniu jest za darmo.

Muzeum, oprócz bogatych zbiorów rzemiosła artystycznego z czasów od średniowiecza do współczesności oraz czasowej wystawy plakatu, oferuje wspaniałe widoki na poznańską starówkę.

Na ostatnich kondygnacjach wieży znajdują się natomiast tarasy, z których rozpościerają się wspaniałe widoki na miasto.

Na szóste piętro wieży z pierwszym oszklonym tarasem można wjechać windą, na drugi otwarty taras trzeba już wejść schodami na kolejną kondygnację. Mimo listopadowej aury i trudnego dojazdu do centrum, naprawdę warto odwiedzić muzeum.
A jak już będziemy w centrum, przy okazji można odwiedzić jarmark bożonarodzeniowy na placu Wolności, widoczny również z królewskiej wieży.

Muzeum znajdujące się na Górze Przemysla 1 otwarte jest w godzinach 10-16.

Dorota Betiuk

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_