fbpx

Trybunał Stanu dla Donalda Tuska i Mateusza Morawieckiego?

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Konfederacja chce postawić dwóch premierów przed Trybunał Stanu. Liderzy prawicowego ugrupowania oskarżają Tuska i Morawieckiego o dewastacje polskiej energetyki, polskiego górnictwa i bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Na dzisiejszej konferencji prasowej politycy Konfederacji zapowiedzieli zbiórkę podpisów pod wnioskiem o postawienie przed Trybunałem Stanu Donalda Tuska i Mateusza Morawieckiego. konfederacja wytoczyła potężne działa przeciw politykom PO i PiS obwiniając ich o kryzys energetyczny, likwidacje górnictwa i zdradę interesów Polski.

Ci dwaj premierzy, politycy są odpowiedzialni za dewastacje polskiej energetyki, polskiego górnictwa, polskiego bezpieczeństwa energetycznego, węglowego. Mateusz Morawiecki, Donald Tusk to premierzy, którzy rządzili w czasie kiedy podejmowano decyzje o likwidacji kopalń. To premierzy, którzy, jak Donald Tusk zgodzili się na niekorzystne rozwiązania pakietu klimatycznego. Przypomnijmy. Podpisanie dla Polski szkodliwego pakietu energetyczno-klimatycznego Unii Europejskiej, czyli zgodę na zmniejszenie emisji do 2020 roku o 20 proc. to jest odpowiedzialność Donalda Tuska. Głównie rozpoczęcie procesu likwidacji kopalń.

Jeśli chodzi o Mateusza Morawieckiego to drugi wniosek, który posiadamy i pod którym będziemy zbierać podpisy o Trybunał Stanu dla tego polityka, to kontynuacja likwidacji kopalń. W sumie 14 zlikwidowanych kopalń w ostatnich latach i kryzys energetyczny, który dzisiaj doświadczamy kryzys węglowy, ale również wyrażenie zgody na politykę klimatyczną Unii Europejskiej na posiedzeniu Rady Europejskiej na posiedzeniu w dniu 12 grudnia 2019 roku i zatwierdzenie nowego celu osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku w Europejskim Zielonym Ładzie.

Ponadto Mateusz Morawiecki to również wyrażenie zgody na zatwierdzenie celu klimatycznego do 2030 roku w postaci redukcji emisji o 55 proc. w porównaniu do 1990 roku, czyli tzw. Fit for 55. Ci obaj panowie powinni siedzieć w jednej celi za to co zrobili z polskim bezpieczeństwem energetycznym, za to jakie rachunki fundują polskim rodzinom, za to w jaki sposób dewastują, oddają pod dyktando Brukseli polską przyszłość, polski przemysł, polską gospodarkę- ocenił Robert Winnicki.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_