fbpx

Pędził Trasą Bursztynową. 6000 zł mandatu

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nałożyli grzywnę w kwocie 6000 zł na 22-latka z Konina za recydywę związaną z przekroczeniem prędkości oraz zły stan techniczny pojazdu.

Konińscy mundurowi, którzy należą do grupy SPEED w sobotę po godzinie 19:00 na Trasie Bursztynowej zauważyli hondę civic, której kierowca bardzo się śpieszył. Pomiar prędkości wykazał, że jechał o 66 km/h za szybko. Policjanci zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że stan techniczny auta pozostawiał wiele do życzenia. Honda miała uszkodzony wydech, półosie oraz nie działał w niej ABS. Dodatkowo kierowca był już wcześniej karany za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Policjanci z konińskiej drogówki musieli nałożyć na 22-latka mandat w ramach recydywy, co oznacza, że grzywna za przekroczenie prędkości wynosi dwa razy więcej niż ta, która jest przypisana do tego wykroczenia – w tym wypadku 4000 złotych. Dodając do tego grzywnę za zły stan techniczny auta, na mandacie pojawiła się suma 6000 złotych.

Źródło & fot. KMP Konin

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_