fbpx

Podejrzani o zabójstwo 17-latka w 2016 roku zostali zatrzymani.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Poznańska policja i prokuratura doprowadziła do przełomu w sprawie Fabiana Zydora z Tarnowej w gminie Pyzdry. Trzy osoby podejrzane o zabójstwo 17-latka zostały zatrzymane i tymczasowo aresztowane.

Nad sprawą przez ostatnie trzy lata pracowali policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył także nagrodę finansową za pomoc w ustaleniu okoliczności zaginięcia 17-letniego Zydora.

Zebrane materiały dowodowe pozwoliły wytypować podejrzanych. Okazali się nimi mieszkańcy miejscowości Pyzdry znajdującej się niedaleko Tarnowej. Wynika z nich, że młodzi wówczas mężczyźni 30 października 2016 r. przyjechali do Tarnowej i szukali Fabiana. W centrum wsi natknęli się na 17-latka wracającego do domu z imprezy od znajomego. Został przez sprawców napadnięty i zamordowany. Dla zatarcia śladów ciało zostało wywiezione z Tarnowej i ukryte.

Zatrzymani mężczyźni to wcześniej notowani przestępcy. W przeszłości byli oni już zatrzymywani przez Policję min. za uprowadzenie i uwięzienie człowieka, za co zostali skazani i aktualnie odbywają wyroki wieloletniego więzienia. Z tego powodu zatrzymania w sprawie morderstwa 17-letniego Zydora odbywały się w zakładach karnych.  

Zebrane materiały dowodowe dały podstawę do przedstawienia podejrzanym zarzutów zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi im kara nawet dożywotniego więzienia.

Źródło & fot. KWP Poznań

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_