fbpx

Polacy masowo wymierają.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Polska zajmuje drugie miejsce w Europie pod względem nadumieralności spowodowanej ograniczeniem funkcjonowania służby zdrowia podczas pandemii COVID-19.

Według danych opublikowanych przez Eurostat, w latach 2020-2022 wskaznik umieralności w Polsce wzrósł do poziomu 205 tys. osób. Jest to wzrost o 22,6 proc. nadumieralności w porównaniu do poprzednich lat. Gorzej pod tym względem jest tylko w Bułgarii, gdzie wzrost umieralności osiągnął 25,6 proc.

Najniższy poziom zgonów w Europie osiągnęły kraje skandynawskie, takie jak; Norwegia, Szwecja, Dania oraz Finlandia i Islandia.

Najgorszy w skutkach był listopad 2020 r. gdy wskaźnik zgonów osiągnął rekordowo 97 proc, w kwietniu 2021 r. 65,3 proc, podczas gdy w grudniu 2021 r. osiągnął wynik 70 proc. W każdym przypadku było to kilka razy więcej niż średnia europejska.

Na całym świecie zarejestrowano 526 mln przypadków zachorowań na COVID-19. Umarło 6.2 mln osób, co oznacza ,że umieralność na wirusa kształtuje się na poziomie nieco ponad 1 proc.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_