fbpx

Policyjny pościg ulicami Leszna. Sprawca uciekał z prędkością 150 km/h !!! VIDEO

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Policyjny pościg w centrum Leszna za skrajnie nieodpowiedzialnym kierowcą kabrioleta zakończył się zatrzymaniem 24-letniego mieszkańca miasta. Młody mężczyzna odpowie za szereg przestępstw i wykroczeń. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Minionej soboty, 19 marca br. przed godz. 14.00 policjanci prewencji patrolując centrum Leszna zauważyli pojazd marki Mercedes, którego kierowca wyjeżdżając z ulicy Zielonej w Szkolną wprowadził auto w boczny poślizg. Policjanci widząc to użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych w celu zatrzymania auta do kontroli.

Na ten widok kierowca kabrioleta gwałtownie przyspieszył i odjechał w kierunku Alei Jana Pawła II. Jadąc alejami, na wysokości ul. Leszczyńskich nie zastosował się do wyświetlanego na sygnalizatorze czerwonego światła. Następnie kierowca skręcił w Aleje Krasińskiego, tam z dużą prędkością uciekał przed policyjnym radiowozem, nie zważając na osoby znajdujące się w rejonie ruchliwego przejścia dla pieszych na wysokości poczty.

Dalej jadąc alejami na skrzyżowaniu z ul. Marcinkowskiego kierowca pojechał na wprost w kierunku ul. Śniadeckich korzystając z prawego pasa ruchu przeznaczonego do jazdy w prawo. Kierowca kabrioleta z nadmierną prędkością poruszał się ulicami Zacisze i Narutowicza, nie zważając na skrzyżowania, znaki drogowe i przejścia dla pieszych. Policyjny prędkościomierz momentami wskazywał  aż 150km/h.

Ostatecznie  pojazd zatrzymał się na ul. Ofiar Katynia, gdzie kierowca zaczął uciekać przed policjantami pieszo, jednak w trakcie ucieczki został zatrzymany.

Okazało się, że zatrzymanym jest 24-letni mieszkaniec Leszna. Kierowca nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania samochodami, ale za to posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Jego bezmyślną jazdę doskonale zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego.

24-latek odpowie za przestępstwa niezatrzymania się do  policyjnej kontroli oraz niestosowania się do postanowienia sądowego. Jednak po dokładnej analizie materiału, policjanci z referatu ds wykroczeń dodatkowo ogłoszą 24-latkowi zarzuty popełnienia kilku wykroczeń. Póki co mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Źródło i fot. KPP Leszno

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_