fbpx

Policyjny pościg za 21-latkiem ulicami Grodziska Wielkopolskiego.

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Grodziscy policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 21-letniego kierowcę, który zignorował funkcjonariuszy i nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Grodzisku Wielkopolskim. Pościg za mężczyzną zakończył się po kilkunastu kilometrach w jednej z miejscowości z gminy Kamieniec. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli narkotyki, które należały do pasażera. Mężczyznom grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Około godziny 00:40 w nocy z piątku na sobotę grodziscy funkcjonariusze podczas patrolu Grodziska Wielkopolskiego zwrócili uwagę na kierującego samochodem osobowym, który w centrum miasta łamał przepisy ruchu drogowego. Jednoznaczna reakcja mundurowych na popełniane wykroczenia poprzez włączenie sygnałów świetlnych i błyskowych spowodowały, że kierujący przyspieszył pojazdem, próbując uniknąć spotkania z policjantami.

Policyjny pościg przez centrum miasta przeniósł się na główne ulice powiatu, gdzie mężczyzna podczas ucieczki swoją dynamiczną i nieodpowiedzialną jazdą powodował duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Po kilkunastu kilometrach skuteczny pościg doprowadził do zatrzymania kierującego. Okazał się nim mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego. W pojeździe podróżował również 19-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego, u którego mundurowi ujawnili narkotyki w postaci “kryształków” oraz marihuany, które trafią do policyjnych badań. W pojeździe podróżowała również 18-letnia letnia kobieta z powiatu wolsztyńskiego.

Kodeks karny za niestosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5. Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło i fot. KPP Grodzisk Wlkp.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4