fbpx

Polska będzie płacić za traumy związane z wojną.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Polski rząd będzie wypłacać zapomogi ukraińskim kobietom, które przeżyły traumę podczas niewoli.

Podczas wizyty w Kijowie minister Michał Dworczyk ogłosił powołanie specjalnego funduszu błogosławionego Klemensa Szeptyckiego. Fundusz będzie zajmował się przekazywaniem środków sierotom i kobietom ukraińskim, które były w niewoli rosyjskiej i przeżyły traumę. 80 tys. hrywien, tj. około 10 tys. tyle będzie wynosiła jednorazowa pomoc ze strony polskiego rządu. Do tej pory nie wiadomo jakimi kryteriami będzie posługiwać się organ przyznający zapomogi by zweryfikować czy kobieta była w niewoli.

Czy będzie to podobnie jak w przypadku dziurawego programu 500 plus, w którym urzędnicy nie są w stanie określić gdzie przebywają ukraińskie rodziny? Lub jak z programem 300 plus, czyli wyprawkami szkolnymi dla ukraińskich dzieci, które nie muszą uczyć się w polskich szkołach? Czy tak samo będzie w przypadku nowego programu socjalnego? Pytanie pozostaje otwarte.

foto-print screen Prawo.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_