fbpx

Poprawność polityczna zabrała mu tytuł

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Profesor Jacek Kowalski – historyk sztuki i tłumacz literatury starofrancuskiej, a także poeta i pieśniarz miał zostać wyróżniony tytułem zasłużonego dla miasta. Zazwyczaj głosowanie w tej sprawie jest formalnością.

Kandydatury są wcześniej uzgodnione między klubami, aby nie doszło do żadnych nieporozumień.

Tym razem stało się inaczej. Poszło o wypowiedzi prof. Kowalskiego na temat mniejszości seksualnych – m.in. nazywał homoseksualizm “dewiacją”. Profesor uważa jednak, że takie poglądy to jego prywatna sprawa.

Sprawę nominacji profesora nagłośniła Gazeta Wyborcza już po uzgodnieniu kandydatur, ale przed sesją rady miasta.

W efekcie radni w głosowaniu nad kandydaturą prof. Kowalskiego podzielili się: 12 było za, 15 przeciw, część wstrzymała się od głosu. Do podziału doszło przede wszystkim w największym klubie radnych Koalicji Obywatelskiej. Tam za uhonorowaniem prof. Kowalskiego było tylko czterech radnych.

Nasuwa się pytanie, czy poprawność polityczna w Poznaniu nie urosła już do absurdalnych rozmiarów?

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_