fbpx

Porwanie i gwałt na 14-latce z Poznania: Sąd orzekł wyrok dla dwóch nastolatków

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Sprawa porwania i gwałtu na 14-letniej dziewczynie z Poznania wstrząsnęła Polską latem 2022 roku. Teraz po wielu miesiącach oczekiwania, Sąd Rejonowy w Poznaniu ogłosił wyrok dla dwójki nastolatków, którzy brali udział w tym okrutnym przestępstwie. Szymon i Marzena zostaną skazani na zakład poprawczy z wzmożonym nadzorem wychowawczym, gdzie pozostaną do ukończenia 18. roku życia.

Jak wynika z ustaleń śledczych, ofiara została wciągnięta do samochodu i przewieziona do podpoznańskich Złotnik, gdzie była poniżana i zgwałcona ze szczególnym okrucieństwem. Motywem sprawców miał być dług w wysokości 20 zł za uszkodzoną grzałkę do e-papierosa. W przestępstwie brali udział trzej nieletni oraz 39-letnia wówczas Paulina K. i 17-letni Alan O.

Sąd rodzinny w Poznaniu wydał postanowienie w sprawie dwóch osób, które brały udział w porwaniu i zgwałceniu 14-latki z Poznania. Szymon pobił ofiarę, ogolił jej brwi, gasił na jej ciele papierosa i ją zgwałcił, a Marzena krępowała poszkodowanej ręce, zabrała jej telefon, biła ją i nagrywała gwałt. Oboje zostaną skazani na zakład poprawczy o wzmożonym nadzorze wychowawczym, gdzie pozostaną do 18. roku życia.

Jak informowała pełnomocniczka pokrzywdzonej, adwokatka Karolina Borowiecka, dziewczyna i jej rodzina są wciąż w bardzo trudnej sytuacji. Pokrzywdzona jest w ścisłej terapii, a cała jej rodzina wciąż boryka się z trudnymi emocjami związanymi z tym, co stało się w przeszłości.

Taki czyn nie może pozostać bezkarny. Dzięki zdecydowanej reakcji policji, prokuratury oraz sądu sprawcy zostaną ukarani. Jednocześnie, warto pamiętać o pokrzywdzonej i jej rodzinie, którzy potrzebują naszego wsparcia i zrozumienia.

Źródło: PAP

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_