fbpx

“Powołany” – nowa godna polecenia polska produkcja filmowa.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

14 kwietnia w Wielki Czwartek miała miejsce premiera nowego polskiego filmu “Powołany”.

Jak zaznaczają twórcy filmu, „Powołany” to ekranizacja opowiadająca o miłości i mocy Bożej przejawiającej się przede wszystkim za pośrednictwem kapłana, przez sakrament kapłaństwa.

Jak podaje jeden ze współproducentów filmu ks. Piotr Śliżewski “Powołany” to pierwszy tego rodzaju na świecie dokument fabularyzowany opowiadający o mocy i miłości Pana Boga przejawiającej się przez sakrament kapłaństwa. Produkcja otrzymała błogosławieństwo oraz honorowy patronat Episkopatu Polski Jego Ekscelencji Abp. Stanisława Gądeckiego. Film powstał m. in. dzięki wsparciu kilkuset darczyńców z całego świata oraz kapitałowi kilku mecenasów filmu.

W trakcie tej niecodziennej wizyty duszpasterskiej dochodzi do mocnej wymiany zdań i zderzenia światopoglądów. Tematy oscylują wokół siedmiu, głównych posług zleconych kapłanom, takich jak: sakrament Eucharystii, sakrament pojednania i pokuty, chrztu Świętego, głoszenie słowa Bożego, modlitwy o uzdrowienie, egzorcyzmu oraz towarzyszenie osobie umierającej. W czasie poruszanych zagadnień kapłan opowiada niezwykłe, ale prawdziwe historie osób świeckich, które nawróciły się poprzez posługę księży. Są do spektakularne nagrania dokumentalne, w których obserwujemy kompletną przemianę siedmiu osób – wyjaśnia dalej ks. Śliżewski.

Film można LEGALNIE obejrzeć poniżej na portalu YouTube:

Źródło: ewangelizuj.pl

Fot. FB Powołany

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_