fbpx

Powstanie pomnik Bohdana Smolenia w Poznaniu? Niewiele brakuje

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu zorganizowało zbiórkę pod tytułem „SMOLEŃ WIECZNIE ŻYWY”, której celem jest zebranie funduszy na pomnik słynnego artysty, satyryka i kabareciarza – Bohdana Smolenia. Stowarzyszenie oszacowało koszt wzniesienia pomnika na 25 000 zł i uruchomiło zbiórkę na popularnym serwisie co-fundingowym Zrzutka.pl. Mają już zebrane ponad 22 tys. zł, więc brakuje niecałe 3 tys. złotych. Wziąć udział w zbiórce może każdy. Minimalna kwota jaką można wpłacić to 10 zł i otrzymamy wtedy link do spektaklu nagranego w scenie wspólnej w Poznaniu z udziałem publiczności. Im więcej wpłacimy tym lepszą nagrodę dostaniemy. Możemy uzyskać kartkę pocztową z artystą, wydrukowany rysunek artysty, a nawet unikalną płytę DVD “Smoleń na każdą okazję”

Stowarzyszenie wspólnie z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu ma już wybrany projekt a Rada Miasta Poznania podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na wzniesienie pomnika. Jeżeli więc zbiórka zakończy się sukcesem to Poznaniacy będą mogli podziwiać pomnik wielkiego artysty w swoim mieście.

Zbiórkę można wesprzeć tutaj

Źródło: Zrzutka.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4