fbpx

Rząd luzuje obostrzenia. Jest harmonogram

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Na konferencji prasowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski podali pełen harmonogram luzowania obostrzeń. Możliwe że zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu przy odpowiednim wskaźniku zarażeń. Do końca maja większość restrykcji ma zostać uchylona.

Od 1 maja: Otwarcie obiektów sportowych na świeżym powietrzu. Otwarcie krytych basenów dla grup zorganizowanych.

Od 4 maja: Otwarcie galerii sztuki, muzeów, sklepów budowlanych i galerii handlowych.

Od 8 maja: Otwarcie hotele z 50% obłożeniem.

Od 15 maja: Zniesienie obowiązku noszenia maseczek na dworze jeżeli wskaźnik zakażeń spadnie poniżej 15/100 tys. Otwarcie gastronomi na świeżym powietrzu. Kina i teatry na świeżym powietrzu z 50% obłożeniem. Imprezy okolicznościowe do 25 osób. Powrót klas 4-8 do szkół. Obiekty sportowe na świeżym powietrzu z publicznością do 25% miejsc.

29 maja: Otwarcie gastronomi wewnętrznej do 50% miejsc. Imprezy okolicznościowe do 50 osób. Kina i teatry do 50% obłożenia. Edukacja stacjonarna w podstawówkach i szkołach ponadpodstawowych. Otwarcie basenów siłowni, solariów i klubów fitness.

Źródło: Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4