fbpx

Poznań: Ogródki gastronomiczne będą otwarte dłużej

Ogródki gastronomiczne w piątki i soboty będą otwarte do godziny 23:00 a nie tak jak to było do tej pory do 22:00. Właściciele restauracji zwrócili się do władz miasta z prośbą o wydłużenie czasu funkcjonowania. Miasto postanowiło przystać na prośbę i wydłużyć czas działania ogródków.

Dłuższe godziny funkcjonowania obowiązują tylko w strefie staromiejskiej (ograniczonej ulicami: Solna, Wolnica, Małe Garbary, Garbary, Podgórna, Aleje Marcinkowskiego). Tam ogródki mogą być otwarte od poniedziałku do czwartku i w niedziele w godzinach 6 – 24, a w piątki i soboty w godzinach 6 – 2 następnego dnia.

Mamy na uwadze trudną sytuację poznańskich restauratorów w czasie pandemii koronawirusa oraz to, że mieszkańcy chętnie spędzają czas poza domem – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Dlatego po długim okresie zamknięcia branży gastronomicznej przez rząd, zdecydowaliśmy o wydłużeniu godzin funkcjonowania ogródków do godziny 23 w wybrane dni tygodnia. To rozwiązanie będzie funkcjonować do końca roku. Jeśli się sprawdzi, zostanie wprowadzone również w kolejnym sezonie. 

– uzasadniło swoją decyzje miasto.

Ważne: aby funkcjonujący już ogródek lub stoisko mogło działać dłużej, właściciel lokalu musi wystąpić do ZDM o zmianę obowiązującej decyzji administracyjnej wydanej na zajęcie pasa drogowego. Taki wniosek można wysłać pocztą elektroniczną na adres: zdm@zdm.poznan.pl. Zmiana niestety nie może nastąpić “z urzędu”, a jedynie na wniosek zainteresowanej strony.

fot: poznan.pl

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *