fbpx

Poznański Fyrtel cz. 5

Mieszkańcy znowu narzekają na panoszące się dziki oraz dzikie koczowiska Romów w Poznaniu. O ile te zwierzęta stają się „ludzkie” wg definicji pani doktor Spurek z Lewicy, będą już z nami współistnieć, bo zabijanie ich to cytując posłankę „zabójstwo”, to Romowie już dawno z nami współistniejący, to ostatni wolni ludzie w naszym  mieście. Przypominam tylko, że Prezydent Miasta Poznań był za „ubogaceniem kulturowym” poznaniaków i chciał przyjmować chlebem i solą muzułmańskich i innych imigrantów. Na razie skończyło się na gościnności wobec środowisk LGBT.

            Jeśli już przy tematach wolnościowych jesteśmy. Dużym echem odbiła się wypowiedź w Radiu Poznań naszego Prezydenta Miasta jako zwolennika przymusowych szczepień. Na razie to prawnie niemożliwe, ale baczmy byśmy jak potulne owce nie zazdrościli swobody przemieszczania się Romom i dzikom w Poznaniu.

            Władze miasta dbają też o naszą rozrywkę, ale pod kontrolą i nie tylko sanitarną. Pozwalają na przykład na organizację Mistrzostw Europy na Malcie, gdzie będzie minimum parę tysięcy ludzi, ale nie pozwalają na organizację festynu w parku na Junikowie, dla kilkuset osób. Czym się kierują? Tajemnica urzędnicza.

            Rozwijać się będą nadal ścieżki rowerowe, co dziwne nie jest, ale kosztem pasów ruchu dla samochodów, co jest o tyle zaskakujące, że pomimo cen benzyny, poznaniacy nadal nie chcą z nich rezygnować.

            Nasz lokalny poseł Bartłomiej Wróblewski (PIS) chyba nie zostanie Rzecznikiem Praw Obywatelskich, jako że pomimo wcześniejszych, pozytywnych sygnałów, nie poprze jego kandydatury inny poznański senator p. Libicki, aktualnie z PSL. Przyczyna zmiany decyzji nie jest znana, ale jak to bywa, jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o…..Tak, władza i kasa mają cudowną moc przekonywania.

            Powstanie skwer Marii i Lecha Kaczyńskich. POPIS jest za.

Chińska rakieta nie spadła na Poznań, lecz skończyła swój żywot gdzieś na Morzu Indyjskim, za to przelatywały nad nami satelity star link, amerykańskie badawcze, w przeciwieństwie do tych szpiegowskich rosyjskich. Co tam jeszcze ciekawego się na naszym poznańskim fyrtlu dzieje? Piszcie na kontakt@wielkopolska24.info , a w temacie Poznański Fyrtel jestem do Waszej dyspozycji.

Pozdrawiam,

Benedykt Mossakowski

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

One thought on “Poznański Fyrtel cz. 5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *