fbpx

Poznański Marsz Niepodległości przeszedł ulicami Poznania.

Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI

11 listopada w stolicy Wielkopolski kojarzony jest głównie ze świętem ulicy Święty Marcin, Rogalami Świętomarcińskimi i koncertami. Niemniej dla wielu Poznaniaków dzień 11 listopada to przede wszystkim Święto Niepodległości Polski. W związku z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości ulicami miasta przeszedł dziś Poznański Marsz Niepodległości.

Już po raz drugi o godz. 14 z rynku Wildeckiego wyruszył patriotyczny marsz upamiętniający 105-tą rocznice odzyskania niepodległości. Marsz Poprzedzony był wystąpieniami organizatorów, przedstawicieli różnych stowarzyszeń, i grup oraz mieszkańców Poznania.

Następnie został odśpiewany hymn Polski, po czym tłum w asyście Policji przemieścił się do ul. Wierzbięcice, skąd rozpoczął się marsz. Marsz Niepodległości przeszedł ul. Wierzbięcice-ks. Jakuba Wujka-Matyi-most Dworcowy- Roosevelta-Rondo Kaponiera-most Teatralny. Poznański Marsz Niepodległości zakończył się na ul. Fredry przy parku Adama Mickiewicza.

Czas pokaże czy Poznański Marsz Niepodległości na stałe wpisze się grafik świąt miasta i frekwencja w następnych edycjach będzie równie liczna.

Łukasz Kuk

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI