fbpx

Prawym prostym! Czyli słów kilka o wyborach we Włoszech.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Centroprawicowy blok złożony z ugrupowań Bracia Włosi Giorgii Meloni, Ligi Matteo Salviniego i Forza Italia Silvio Berlusconiego wygrał wybory we Włoszech.

To kolejny powiew świeżości w zepsutej lewicą i nowoczesnym komunizmem Łunii Jełoropejskiej.Wcześniej co wydawało się niemożliwym prawica wygrała w Szwecji. Dobre notowania jeśli chodzi o prawicę są też we Francji oraz Austrii. To wszystko sprawia, że z Brukseli podniósł się dziki kwik. Wtórują temu Gazeta Wybiórcza i (kakaowe) oko.press. Jak to? Faszyści, homofoby, rasisty i ksenofoby doszły do władzy. Skandal! I w sumie nie ma się co dziwić komunistom, bo demokracja i tolerancja jest tylko wtedy, kiedy to oni wygrywają i oni wyznaczają co jest dobre a co złe.

Z drugiej strony pod sukces włoskiej prawicy podpina się nasza rodzima Zjednoczona Prawica. Usłużni publicyści, mainstreamowe me(n)dia szukają wszelakich podobieństw do włoskich „kolegów i koleżanek” i gratulują im, licząc na to, że będzie Nas teraz Trzech (wraz z Węgrami) aby zwalczać niemiecko-francuskie kondominium rządzące Łunią. Czyżby czyżyk? No to przypatrzmy się tej naszej „łże-prawicy” utworzonej wg planu ŚP gen. Kiszczaka:

 • zamordyzm covidowy, ustawy typu „lex konfident”, zabronienie rozporządzeniem działalności gospodarczej,
 • rozbuchana administracja, którą rząd wg zapowiedzi miał ograniczać,
 • nepotyzm i koryciarstwo w spółkach Skarbu Państwa oraz znikomy ciężar odpowiedzialności,
 • socjalistyczne rozdawnictwo nie mające żadnego pokrycia, również dla obywateli niepolskiego pochodzenia, bywa że w ogóle nie mieszkających w Polsce, co skutkowało wybuchem najwyższej od 25 lat inflacji,
 • największy napływ imigrantów w historii – i nie, nie liczę tu wcalę uchodźców z Ukrainy, ale faktyczny stan jeśli chodzi o przybyszów z Bliskiego Wschodu, Bangladeszu, Pakistanu oraz Afryki (przy słynnych kontraktach Kopaczowej opiewających na 10-12 tys., to co sprowadził do Polski PiS to kwota groteskowa),
 • dopłaty do państwowej telewizji piorącej mózgi „ciemnemu ludowi”,
 • gigantyczny fiskalizm i notorycznie podnoszenie oraz nakładanie nowych opłat, danin i podatków,
  A co do walki z tą przeklętą Łunią Jełoropejską:
 • podpisanie Traktatu Lizbońskiego,
 • podpisanie Deklaracji Terezińskiej,
 • wypełnianie Pakietu Klimatycznego,
 • podpisanie „kamieni milowych”, KPO oraz szeregu innych debilizmów rodem ze świata Orwella;

Tak, mili państwo. Walczą ostro, tak intensywnie, że po każdej kapitulacji dostają kwiaty od „Słońca Narodu”. Paradoksalnie Zjednoczona Prawica jest tylko z nazwy i bliżej im do Lewicy, co zresztą widać podczas sejmowych głosowań, gdzie PiS i Lewica miała największą zgodność. Supraśl! Co to, u Kurskiego nie zdążyli powiedzieć, może przegapili?

I teraz ci oszuści podszywający się pod wielkich propolskich patriotów, ci świętojebliwi po kilku rozwodach, ci socjaliści z krzyżem w zębach, ci złodzieje rabujący i niszczący polską przedsiębiorczość, te oszołomy zamykające polskie kopalnie na rozkaz Brukseli i Berlina, oni właśnie liczą na współpracę z prawicowymi Włochami? I jeszcze bezczelnie nawiązują do Węgier, z którymi się rozeszli, bo wszak Węgrzy to teraz agenci Putina? (dyg. przynajmniej Victor Orban dba w pierwszej kolejności o swój naród, Zjednoczona Prawica ma Polaków tuż, tuż za Żydami, Amerykanami, Ukraińcami…tuż, tuż. I to oczywiście nie wszystkich Polaków, bo tu też jest kolejka kogo lubić bardziej aby wygrać kolejne wybory – patrz emeryci, bezrobotni, urzędasy).

Pozostaje jeszcze kwestia czy populistyczne hasła Pani Meloni, zrywający współpracę z antysystemowym Ruchem Pięciu Gwiazd co doprowadziło do upadku rządu Pan Matteo Salvini oraz uważany za mafioso Silvio „bunga-bunga” Berlusconi to faktycznie ideowa prawica?


Jednakże Ursula von der Leyen (a właściwie z ang.- „liar”), która dostała solidnego klapsa, będzie musiała z Włochami rozmawiać, współpracować i traktować ich poważnie. Polaków i ich rządu traktować poważnie nie trzeba. Owszem pokrzyczą coś o Tusku, postraszą Rosją a potem i tak grzecznie podpiszą to co pani Ula podłoży. Dlaczego? Bo „problem z socjalizmem polega na tym, że ostatecznie kończą ci się cudze pieniądze.” (cyt. Margaret Thatcher). A PiS musi karmić swój roszczeniowy elektorat.

Serwus!
Jacek Olszewski

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_