fbpx

Przedsiębiorcy z centrum Poznania zdegustowani polityką miasta !!

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Stowarzyszenie Plac Wolności napisało petycję do prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Przedsiębiorcy są zdegustowania polityką miasta w zakresie zagospodarowania jego centrum i żądają wsparcia.

Poniżej treść petycji:

Petycja do Prezydenta Miasta Poznania Pana Jacka Jaśkowiaka

Szanowny Panie Prezydencie!

Jako przedsiębiorcy i właściciele nieruchomości z rejonu centrum miasta zwracamy się z wnioskiem o udzielenie konkretnego wsparcia oraz podjęcie działań mających na celu doraźną poprawę warunków funkcjonowania handlu i usług w centrum Poznania.

Z powodu trwających od lat remontów w obrębie ścisłego centrum, wprowadzeniu licznych utrudnień komunikacyjnych odcinających de facto ścisłe centrum od reszty miasta oraz zmniejszeniem dostępności śródmieścia będących wynikiem decyzji Miasta, nasze biznesy zmagają się z trudnościami. Zarówno decyzje jak  i niewłaściwy sposób prowadzenia remontu doprowadziły do znacznego obniżenia atrakcyjności lokalizacji, w których funkcjonujemy, a brak konkretnego wsparcia może doprowadzić do naszego upadku i zamknięcia wielu firm. To nie warunki rynkowe wpływają na zmniejszenie naszej atrakcyjności, a długofalowe działania Miasta Poznania, które doprowadziły do tego stanu.

Jesteśmy przekonani, że to my, właściciele przedsiębiorstw prowadzących działalność w centrum, jesteśmy żywą tkanką tego miasta, to nasze starania nadają mu charakter i klimat. Przez lata tworzymy unikalną wartość, która buduje i określa charakter Poznania. Tymczasem jeżeli nas zabraknie, to po zakończonych remontach mieszkańcy uzyskają jedynie puste i pozbawione życia wyremontowane przestrzenie. 

Realizowany przez Miasto Poznań projekt mający na celu usprawnienie komunikacji miejskiej i uspokojenia ruchu w centrum, w znaczący sposób ingeruje w prowadzenie działalności gospodarczej w tym rejonie. Sposób jego realizacji wpływa bezpośrednio na utrudnienia dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej, którą gwarantuje Konstytucja RP. Prowadząc tak swoje projekty dotyczące organizacji ruchu i zmian komunikacyjnych Miasto Poznań działa od kilku lat na naszą niekorzyść i w żaden nie rekompensuje nam strat. Sposób w jaki jesteśmy traktowani przez Miasto sprawia, że mamy wrażenie, że Urząd nie tylko się z nami nie liczy ale działa na naszą niekorzyść i w ramach tzw. działań rewitalizacyjnych chce pozbawić życia istniejące w tym rejonie firmy. 

Wielu z nas prowadzi tu firmy od kilku dekad, centrum jest naszym drugim domem, znamy swoich klientów i swoje okolice lepiej niż ktokolwiek inny i widzimy jak aktualnie prowadzone programy rewitalizacji miasta doprowadzają do skutków odwrotnych od zamierzeń i wizji. Przedsiębiorcy prowadzący działalność handlową notują odpływ klientów, którzy deklarują, że dotarcie do centrum miasta jest utrudnione, a sytuacja zmiania się z czasem jedynie na gorsze, w związku z czym klienci nie podejmują trudu docierania w ten rejon. Równocześnie wiele firm wyprowadza się z centrum ze względu na olbrzymie problemy z logistyką i możliwościa parkowania.

Obecnie właściciele nieruchomości ze smutkiem obserwują proces tzw.rewitalizacji, którego konsekwencją jest borykanie się z problemami z najmem, dojazdem i obsługą nieruchomości. Trudna sytuację najemców wspierana jest często jedynie przez prywatnych właścicieli nieruchomości, którzy obniżają czynsze, co naraża ich na straty, ponieważ Miasto nawet nie obniżyło podatków od nieruchomości, by w ten sposób wspomóc właścicieli nieruchomości.

Oczekujemy konkretnego wsparcia finansowego i organizacyjnego poprzedzonego merytorycznymi propozycjami rozwiązań oraz spotkania z Panem Prezydentem.

Oczekujemy równocześnie prowadzenia aktywnej kampanii promocyjnej centrum miasta informującej o prowadzonych aktualnie w tym rejonie działalności, w miejsce kampanii promującej prowadzony remont.

Oczekujemy szacunku i właściwego traktowania, natychmiastowego zaniechania przedkładania interesu firm prowadzących inwestycję zleconą przez Miasto względem nas przedsiębiorców ale też mieszkańców – płacących podatki w Poznaniu. ‘

Spodziewamy się transparentnej i merytorycznej komunikacji, konsultowania i informowania nas ze znacznym  wyprzedzeniem o planach dotyczących realizacji inwestycji, przekazania harmonogramów trwających i planowanych inwestycji, spotkań roboczych. Najwyższy czas aby Miasto Poznań zauważyło nasze istnienie.

Wymagamy natychmiastowych działań mających na celu polepszenie warunków naszego funkcjonowania oraz umożliwienia korzystania z naszych usług klientom, którzy rozumieją nasze położenie i winią za nie nieudolny zarząd miejski. 

Oczekujemy odpowiedzi na naszą petycję drogą elektroniczną na adres stowarzyszenieplacwolnosci@op.pl

Stowarzyszenie Plac Wolności przekazuje niniejszy apel w imieniu niżej podpisanych. 

Przedsiębiorcy z centrum Poznania oraz ich klienci wraz z właścicielami nieruchomości .

Źródło: petycjeonline.com

Fot. cityevent-poznan.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_