fbpx

Rząd chce przesiedlać do Polski uchodźców z innych krajów.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Wsparcie dla osób przybywającym bezpośrednio z Ukrainy ma się zmienić. Do Sejmu wpłynęła nowelizacja ustawy o pomocy uchodzcom.

Zgodnie z rządową ustawą uchwaloną w celu zagwarantowania pomocy materialnej uchodźcom, wsparcie przysługiwało tylko tym osobom, które przyjechały z Ukrainy. Ustawa wykluczała osoby, które do Polski trafiły np. przez Słowacje. Teraz ma się to zmienić.

Do Sejmu wpłynęła nowelizacja ustawy, w której skreślono słowo ”bezpośrednio”, ponieważ eliminuje to pomoc tym wszystkim, którzy wybrali sobie Polskę jako kraj docelowy. Z godnie z nowelizacją osoby uciekające przed wojną będą miały możliwość wyboru Polski. Polski rząd chce zagwarntować opiekę państwa kolejnym setkom tysiecy osób, które znalazły się na terytorium Polski przybywając przez Mołdawię, Rumunię i Słowacje. Dotychczasowy kształt ustawy nie dawał pomocy osobom, które napływały do Polski przez inne kraje, a jest się o co bić , bo świadczenia są niemałe.

Uchodźcy objęci są programem Rodzina 500 plus, Dobry Start 300 plus, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy wynoszący 12 tys. na drugie i każde kolejne dziecko. W polskim systemie ubezpieczeń społecznych zarejestrowanych jest już 800 tys. obcokrajowców.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_