fbpx

Rusza przetarg na przebudowę Areny

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Poznańska Arena zmieni swoje oblicze. Jak będzie wyglądał jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w Poznaniu?

Dziś rusza przetarg na realizację przebudowy Hali Sportowo-Rekreacyjnej Arena.

Projekt przebudowy nie zakłada zmian elewacji budynku. Wejście do Areny od strony Placu Olimpijskiego zyska formę amfiteatru i zostanie obniżone w stosunku do obecnego. Amfiteatr z charakterystycznymi stopniami będzie miejscem otwartym dla mieszkańców Poznania. Arena zyska przestrzeń z miejscem na food courty otwartym przed imprezami.

Wnętrze nowego obiektu zostanie zmienione. Poziom podłogi zostanie obniżony o 6 metrów. Usytuowanie trybun będzie inne niż dziś. Z łukowych oddalonych od parkietu zostaną usytuowane równolegle do boiska. To ułatwi szybkie złożenie części miejsc i pozostawienie pustej płyty parkietu. Arena zyska więcej przestrzeni i tym samem liczby miejsc. Dziś Arena może pomieścić 6200 miejsc, po przebudowie będzie to 9 tysięcy. W nowym obiekcie nie zabraknie szatni, garderoby i sal konferencyjnych. Pod dachem będzie zamontowana specjalna konstrukcja nośna dla urządzeń techniki scenicznej.

Projekt zakłada budowę parkingu podziemnego i budynku administracyjno-restauracyjnego z działająca przez cały rok restauracją. Wokół nowej Areny powstanie infrastruktura zielona nawadniana przez system retencji wody.

źródło i zdjęcie-Centrum Prasowe Grupy MTP

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_