fbpx

Rząd wprowadza przepisy uderzające w kierowców.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Uprzykrzanie życia kierowcom weszło w krew rządzącym. Najnowszym pomysłem jest nowelizacja prawa drogowego odnosząca się do parkowania na chodniku.

Od 21 września wchodzą w życie przepisy uznające chodnik jako część drogi przeznaczoną ”wyłącznie” do ruchu pieszych. Zgodnie z tą nowelizacją parkowanie na chodnikach stanie się ”nielegalne”. Nowe przepisy jeszcze bardziej ograniczą już i tak dalece okrojone miejsca parkingowe. Trudności z dostępem do swoich aut będą mieć mieszkańcy osiedli, gdzie z uwagi na brak miejsca normą jest parkowanie na chodniku. Dojazd samochodem do centrum miast, i znalezienie miejsca parkingowego stanie się prawie niewykonalne.

Obowiązujące przepisy określają definicje parkowania na chodniku. Na chodniku można się zatrzymywać lub parkować kołami jednej strony pojazdu lub przedniej osi o ile dopuszczalna masa całkowita pojazdu pojazdu nie przekracza 2,5 tony, chyba, że znak tego zabrania.

Chodzi o definicję chodnika.

Dziś obowiązujące przepisy określają chodnik, jako część drogi przeznaczonej dla ruchu pieszych.

Od 21 września definicja zmieni się na; chodnik- część drogi dla pieszych przeznaczona wyłącznie dla ruchu pieszych i osób poruszających się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch.

Jeżeli decydenci nie zmienią terminu ”wyłącznie” to, po 21 września parkowanie na chodniku stanie się nielegalne.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_