fbpx

Skutki niżu Eunice. Ponad 3400 zgłoszeń tylko minionej doby otrzymali wielkopolscy strażacy.

_
Salonty Kazimierz

Jak podaje Radio Poznań do wczorajszego popołudnia wiatr łamał drzewa i niszczył dachy oraz zrywał sieci energetyczne i sieć trakcyjną na liniach kolejowych.

“Najczęściej interweniowaliśmy w powiecie poznańskim i na północy województwa” – mówił bryg. Sławomir Brandt, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Do godziny 20:00 zanotowaliśmy ponad 3300 zgłoszeń, jeżeli chodzi o silne wiatry i to w samej Wielkopolsce. Tym razem najwięcej interwencji dotyczyło Poznania i powiatu poznańskiego – ponad 700, ale bardzo dużo wyjazdów i zgłoszeń zanotowali również strażacy z Szamotuł – blisko 280, z Piły – ponad 220; złotowski, Oborniki oraz Wągrowiec po blisko 200

 – mówił bryg. Sławomir Brandt.

Około 1/3 zgłoszeń dotyczyło uszkodzeń dachów.

Około 17 tys. odbiorców w Wielkopolsce pozostaje bez dostępu do energii elektrycznej po sobotnich awariach wywołanych przez orkan Eunice – poinformował w niedzielę PAP Mateusz Gościniak ze spółki Enea Operator.

Mateusz Gościniak przyznał, że najtrudniejsza sytuacja jest w okolicach Piły. Bez prądu pozostaje tam ok. 8 tys. odbiorców. Wyjaśnił, że przywracanie prądu potrwa tam najdłużej ze względu na zniszczenia poczynione w sobotę przez wiatr. Na razie nie wiadomo, kiedy wszystkie awarie zostaną usunięte.

Źródło: Radio Poznań

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
Salonty Kazimierz