fbpx

Sprawca usiłowania zabójstwa w Grodzisku Wielkopolskim zatrzymany.

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Grodziscy policjanci zatrzymali sprawcę ugodzenia nożem. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z mieszkań w Grodzisku Wielkopolskim. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

W nocy z środy na czwartek kilka minut po północy policjanci odebrali zgłoszenie dotyczące ugodzenia nożem. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z mieszkań w Grodzisku Wielkopolskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że podczas libacji alkoholowej pomiędzy dwójką mężczyzn doszło do awantury. W pewnym momencie jeden z nich chwycił za nóż i dwukrotnie ugodził 26-letniego mieszkańca Grodziska Wielkopolskiego. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, a poszkodowany trafił do szpitala. Poszukiwaniem sprawcy tego zdarzenia zajęli się grodziscy policjanci.

Od początku nad tą sprawą pracowali funkcjonariusze z prewencji oraz wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Funkcjonariusze w trakcie intensywnej pracy zdobyli i przeanalizowali mnóstwo informacji, przeprowadzili wiele rozmów z potencjalnymi świadkami. Zabezpieczyli ślady biologiczne i dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia. W trakcie czynności procesowych policjanci wytypowali sprawce tego przestępstwa i doprowadzili do jego zatrzymania.

Sprawcą okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do policyjnego aresztu. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić sprawcy zarzut usiłowania zabójstwa. W piątek 11 lutego mężczyzna decyzją Sądu Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim został tymczasowo aresztowany.

Usiłowanie zabójstwa jest przestępstwem zagrożonym karą od 8 lat do 25 lat pozbawienia wolności, albo karą dożywotniego więzienia.

Źródło i fot. KPP Grodzisk Wlkp.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4