fbpx

Sprzątanie-świata zawitało do Wągrowca.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Sprzątanie- świata-Polska przeniosła się do podpoznańskiego Wągrowca , gdzie nurkowie i wolontariusze przeprowadzili akcje usuwania śmieci z dna jeziora Durowskiego i terenów w pobliżu akwenu.

Jezioro Durowskie, to położone w centrum miasta jezioro, gdzie mieszkańcy i przyjezdni mogą korzystać z wielu atrakcji takich jak; plaże, kąpieliska, wypożyczalni sprzętu wodnego oraz przystani żeglarskich. W okresie letnim odbywają się regaty żeglarskie. Wzdłuż jeziora rozpościera się malownicza promenada, nad którą znajduje się zespół okazałych budynków z początku XX. w.

Wydawać by się mogło, że malownicza perła Wągrowca jest wolna od śmieci. W sobotni poranek postanowili się o tym przekonać mieszkańcy oraz licznie przybyli z całej Polski płetwonurkowie.

Kilkudziesięciu miłośników podwodnego świata postanowiło zaangażować się w akcje i oczyścić dno jeziora. Rok temu, gdy odbywała się poprzednia edycja akcji wydobyto ogromne ilości śmieci z dna jeziora. Wszyscy się zastanawiali czy akcja sprzątania świata przyniosła oczekiwane wyniki w zwyczajach osób odwiedzających ten urokliwy zakątek. Waga nie pozostawiła wątpliwości. Do wody trafiły; butelki, puszki, kosze na śmieci, wszelkiego rodzaju żelastwo.

Rok czasu wystarczył by dno jeziora zapełniło się nowymi odpadkami. W sumie z dna i okolic jeziora zebrano ponad 2000 tys. kg różnego rodzaju śmieci.

Łukasz Kuk

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_