fbpx

Środa Wlkp. uczciła Narodowy Dzień Pamięci ”Żołnierzy Wyklętych”

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

W Środzie Wielkopolskiej uczczono pamięć Żołnierzy Niezłomnych.

1 marca w Środzie Wielkopolskiej już po raz dziewiąty tradycyjnie odbył się Marsz Żołnierzy Wyklętych, . Marsz rozpoczął się pod kolegiatą ok.19.30, po zakończeniu Mszy Świętej. Uczestnicy z polskimi flagami, pochodniami i patriotycznymi okrzykami na ustach przeszli ulicami miasta do Ronda Żołnierzy Niezłomnych.  Tam organizator wydarzenia, Maciej Jóźwiak, wygłosił mocne przemówienie, w którym m.in. nawoływał do obrony dobrego imienia Wyklętych, przypominając o wyrokach sądów wojskowych i wyroki IPN-u. , co najważniejsze, wskazał, że musimy być gotowi do obrony ojczyzny, do wzięcia odpowiedzialności za Polskę.

“Dzisiaj, choć czasy są na pozór spokojne, na pozór panuje dobrobyt, a jednak miejmy na uwadze, że z jednej strony ze Wschodu mamy agresywnego sąsiada, Rosję, a z Zachodu (…) no chyba nie będzie wielkim nadużyciem, jak powiem, że mamy Unię Europejską, która powoli staje się okupantem, (…) Unia Europejska pod niemieckim przywództwem (…) to jest okupant! Jakie wartości idą z Zachodu? Zgnilizna moralna, antykultura, neomarksizm, chory ekologizm, który teraz pod postacią zielonego ładu chce zniszczyć polskie rolnictwo. (…) Zagrożenie mamy ze Wschodu i z Zachodu, nie wiadomo gdzie większe.”

Na zakończenie patrioci odśpiewali hymn polski, a już po oficjalnym zamknięciu zgromadzenia odpalili efektowne race i po raz ostatni tego dnia wznieśli okrzyki “Cześć i chwała Bohaterom” oraz “Bóg, Honor i Ojczyzna”.

Za rok jubileuszowy, dziesiąty Marsz. Oby w wolnej Polsce!

Dorota Betiuk

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4