fbpx

“Ten sukces wart jest każdych pieniędzy” – Premier Morawiecki o polskich piłkarzach.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z serwisem wpolsce.pl po raz pierwszy odniósł się oficjalnie do hulających plotek w przedmiocie premii dla polskich piłkarzy za wyjście z grupy na Mistrzostwach Świata w Katarze.

– Uważam, że jakaś premia się należy naszym piłkarzom, ponieważ wyszli rzeczywiście z grupy, w ogóle przecież grali naprawdę nieźle – powiedział premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z serwisem wPolsce.pl.

“Piłkarze też dostali swoje środki z FIFA, nie wiem dokładnie ile, ale myślę, że to jest też koło 20 czy nawet więcej mln zł za samo wyjście z grupy” – dodał Morawiecki.

“Ten sukces wart jest każdych pieniędzy” – zaznaczył też premier.

Należy w tym miejscu się zastanowić czy zasadnym jest wypłata gigantycznej, milionowej premii z budżetu państwa (mówi się o kwocie 30-50 mln złotych) MILIONEROM – bo takimi są polscy piłkarze – w czasach szalejącej inflacji, drastycznych podwyżek ceny właściwie wszystkich artykułów, pogarszającej się sytuacji finansowej polskich rodzin i przedsiębiorstw czy gigantycznych cięć w służbie zdrowia za “mizerny” sukces jakim było wyjście – a właściwie prześlizgnięcie się w kiepskim stylu – polskiej reprezentacji do 1/8 finału mundialu.

Warto przy tym zwrócić uwagę – o czym wczoraj na Kanale Sportowym mówił m.in. były piłkarz Artur Wichniarek – że np. piłkarze reprezentacji Chorwacji nie biorą żadnych pieniędzy za grę dla kadry narodowej bo reprezentowanie swojego kraju to dla nich duma i honor a pieniądze zarabiają w klubach.

Pytanie co na to polscy piłkarze czy – w przypadku przyznania i przyjęcia owych premii od premiera Morawieckiego – będą w stanie spojrzeć w lustro a przede wszystkim w twarz polskim rodzinom, które w wielu przypadkach mają problem jak przetrwać do końca miesiąca.

Fot. Pixabay

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_