fbpx

Tężnia solankowa w Środzie Wielkopolskiej.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Pieką cię oczy, a może dokuczają bolące plecy bądź puchną nogi? Będąc w takim stanie marzysz o odpoczynku. Pragniesz podreperować swoją kondycje poprzez aktywny wypoczynek. Propozycją uporania się z wyżej opisanymi dolegliwościami może być spacer w tężni solankowej. Miejsce to wypełnione aerozolem solnym i wpływa pozytywnie nie tylko na układ oddechowy, ale i na ciało.

Jednym z miejsc w Wielkopolsce, gdzie ostatnio powstała tężnia solankowa jest Środa Wielkopolska. Tężnia została wybudowana dzięki wygranemu projektowi budżetu obywatelskiego w Środzie Wielkopolskiej. Jest to miejsce, w którym można korzystać z inhalacji powietrza wzbogaconego solanką, czyli roztworem soli. Inhalacje takie mają korzystny wpływ na układ oddechowy, pomagając łagodzić objawy astmy, alergii, przewlekłego zapalenia oskrzeli i innych schorzeń. Ponadto, korzystanie z tężni solankowej może wspomagać oczyszczanie dróg oddechowych, łagodzić stres oraz poprawiać ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Średzianie cenią to miejsce. W okresie letnim jest często odwiedzana przez mieszkańców. Jest miejscem relaksacji I ciszy. Cieszy się szczególną popularnością wśród osób starszych. Zapraszamy do podzielenia się opinią, czy zdrowotne działanie tężni solankowej wpłynęło na poprawę Waszego zdrowia.

Tomasz Przewodnik

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_