fbpx

Ukraińska mąka dotarła do Poznania!

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Właściciele młynów w okolicy Poznania alarmują o zalewie mąki technicznej z Ukrainy!

Rolnicy protestują od miesięcy blokując granice z Ukrainą. Pomimo blokad przemytnikom udaje się przewozić produkty rolne w głąb Polski. Dotyczy to również mąki.

Właściciele młynów alarmują o ofertach przepakowywania i wprowadzenia do obrotu skażonej mąki z Ukrainy. Oferowana mąka nie posiada żadnych wymaganych certyfikatów obowiązujących w Polsce. Jej atutem jest miska cena. Młynarze z Jeleniej Góry, Nowego Sącza i Poznania informują o pojawieniu się osób próbujących nakłonić ich do kupna. Ilu młynarzy da się skusić i wprowadzi na rynek skażoną mąkę? Brak jest danych na ten temat. Minister Rolnictwa Czesław Siekierski twierdzi, że jest świadom zagrożenia i są prowadzone prace mające zabezpieczyć interesy krajowych producentów i konsumentów.

Działania wpływają negatywnie na rynek doprowadzając do nieopłacalności uprawy zbóż oraz obniżenia jakość produktów wyrabianych z mąki.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4