fbpx

Uważaj na produkty tych firm!

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Rośnie ilość firm stosujących ukraińskie produkty rolne do produkcji żywności w Polsce.

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Spożywczych w Lublinie ogłosiła, że na granicy zarekwirowano 20 ton mrożonych malin z Ukrainy. Maliny były zatrute pleśnią i zawierały plastik. Zatrucie pleśnią powodują, uszkodzenia wątroby, skóry i błon śluzowych, zaburzenia funkcjonowania układu krwionośnego, pokarmowego i nerek, oraz obrzęki płuc. Ponadto mogą przyczynić się do nowotworów, uszkodzeń płodu, zaburzeń płodności i osłabiać organizm.

Wyszukiwanie produktów spożywczych wolnych od ukraińskich zanieczyszczeń nastręcza coraz więcej trudności. Nie wiadomo do której piekarni wybrać się po chleb czy ciastko do kawy. Jeszcze większe ryzyko pojawia się w marketach. O ile piekarz lękając się utraty klientów teoretycznie bierze pod uwagę skąd kupuje mąkę to markety biorąc pod uwagę skalę handlu już niekoniecznie. W Internecie pojawiła się lista firm sprzedających na polskim rynku produkty wyrabiane z komponentów sprowadzonych zza południowo-wschodniej granicy.

źródło- https://www.youtube.com/watch?v=LizmxaYsRGQ

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4