fbpx

UWAGA! Cały czas mocno wieje. Do chwili obecnej prawie strażacy w Wielkopolsce odebrali około 2000 zgłoszeń. ZDJĘCIA

Po silnych wiatrach, które przeszły nad Polską w nocy z piątku na sobotę na terenie Wielkopolski strażacy odnotowali około 2000 zgłoszeń. Tylko w tej chwili prowadzimy w regionie ponad 600 interwencji. W zdarzeniach tych nikt nie ucierpiał – informuje oficer dyżurny wielkopolskich strażaków. Najgorzej sytuacja wyglądała na północy regionu.

Większość interwencji dotyczyło nadłamanych gałęzi, powalonych drzew, uszkodzonych konstrukcji budynków i innych obiektów oraz zerwanych linii energetycznych – dodaje dyżurny.

Tylko do godziny 7, strażacy odebrali 40 zgłoszeń dotyczących uszkodzonych dachów budynków w Wielkopolsce.

Jak podaje Głos Wielkopolski na drodze krajowej DK12 Jaraczewo – Borek Wielkopolski około godz. 4 rano, wiatr przewrócił przyczepę samochodu ciężarowego. Na miejscu działały służby, ale ruch w obu kierunkach jest już przejezdny.

Wiatr zepchnął ciężarówkę częściowo do rowu. Na jezdni był przewrócony ciągnik siodłowy. Ruch w obydwu kierunkach jazdy jest już możliwy, na miejscu nikt nie ucierpiał

– przekazał dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej.

W Poznaniu uszkodzeniu uległ odbierak prądu, na odcinku ul. Głogowskiej w kierunku do centrum miasta. Tramwaje jadą objazdem przez Reymonta. W kierunku ul. Hetmańskiej ruch odbywa się normalnie.

W Kwilczu wichura zerwała dach z budynku hali sportowej przy Szkole Podstawowej.

fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Kwilczu – OSP KSRG
fot. OSP Wapno
fot. OSP Kwilcz

Źródło: Głos Wielkopolski

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
[smartslider3 slider="5"]