fbpx

UWAGA! KOLEJNE OSZUSTWA METODĄ NA BLIK

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Policja z Komisariatu Poznań – Grunwald zatrzymała kobietę oraz dwóch mężczyzn, którzy wyłudzali pieniądze metodą na BLIK. Sprawcy usłyszeli już zarzuty i zastosowano wobec nich 3-miesięczny areszt tymczasowy.

W trakcie śledztwa ustalono, że przestępcy kontaktowali się z osobami za pośrednictwem popularnego portalu aukcyjnego. Wyrażali  chęć kupna przedmiotu, a następnie przekonywali rozmówcę, żeby transakcje ze względów bezpieczeństwa sfinalizować przez nową formę płatności w serwisie ogłoszeniowym.

Oszuści wysyłali fałszywe linki, a następnie uzyskiwali dostęp do kodów BLIK, za pomocą których wypłacali pieniądze z ich kont bankowych. W ten sposób zyskali kilkanaście tysięcy złotych, a poszkodowanych zostało 8 osób.

Oszuści to młodzi ludzie w wieku od 21 do 27 lat. Do zatrzymania doszło 21 kwietnia br. w okolicach galerii handlowej przy ul. Góreckiej w Poznaniu.  

Usłyszeli aż 9 zarzutów, za co grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Joanna Oszmian

Źródło: KMP Poznań                   

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_