fbpx

UWAGA KOLEJNE PODWYŻKI !!! Strefa płatnego parkowania w Poznaniu będzie rozszerzona a jej czasowe obowiązywanie wydłużone!

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Komisja Transportu i Polityki Mieszkaniowej RMP na piątkowym posiedzeniu zapoznała się z projektem uchwały ws. rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania o rejon na prawym brzegu rzeki – ulice Berdychowo, Piotrowo i Święty Roch. Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu zapowiedział, że planuje wydłużyć godziny obowiązywania SPP do g. 20.

Zarząd Dróg Miejskich już w ubiegłym roku zapowiadał dalsze rozszerzanie Strefy Płatnego Parkowania o ulice na prawym (ratajskim) brzegu rzeki, położone najbliżej Starego Miasta. Chodzi m.in. o ulice Berdychowo, Piotrowo i osiedle Św. Roch, czyli do granicy pierwszej ramy komunikacyjnej.

Jest to kolejny krok po wprowadzeniu w 2021 roku SPP na Ostrowie Tumskim, Śródce i Zagórzu. Strefa na Nowym Mieście ma być rozszerzona jesienią 2022 roku, a do kwietnia 2023 roku mają obowiązywać promocyjne ceny zakupu identyfikatora parkingowego dla mieszkańców. Według założeń będzie on “w promocji” kosztował 10 zł na miesiąc i 120 zł na cały rok. Opłaty godzinowe to: 3,50 zł za 1 godzinę, 4,20 zł za 2 godziny i 4,90 zł za trzy godziny postoju.

Drugą ważną zmianą, którą ZDM chce wprowadzić w całym mieście, jest wydłużenie godzin działania Strefy Płatnego Parkowania. Jeżeli zgodzą się na to radni, to od 1 sierpnia obowiązywanie strefy parkowania zostanie wydłużone od 8 do 20 i w sobotę od 8 do 18 (jak w Śródmiejskiej Strefie Parkowania). W Strefie Płatnego Parkowania bezpłatne będzie parkowanie w soboty i niedziele. Wg ustawy opłaty za parkowanie w weekend można pobierać tylko w specjalnie wyodrębnionych strefach śródmiejskich, która w Poznaniu znajduje się przede wszystkim w rejonie Starego Miasta.

Źródło i fot. www.poznan.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_