fbpx

UWAGA. Konfederacja zapowiedziała złożenie wniosku o odwołanie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego!

Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI

W dniu dzisiejszym na konferencji prasowej w Sejmie posłowie Konfederacji Robert Winnicki i Artur Dziambor zapowiedzieli złożenie wniosku o wyrażenie wotum nieufności dla ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego.

Z danych opublikowanych w marcu 2021 wynika, że każdy dzień zamknięcia gospodarki kosztował nas 1,3 mld zł. Mamy jedną z najwyższych śmiertelności na świecie, a najwyższą w Europie, plus gigantyczne koszty tego przedsięwzięcia. Mamy informację o tym, że za decyzje, które były podejmowane w Ministerstwie Zdrowia, budżet państwa poniósł gigantyczną stratę na poziomie 200 mld złotych. Mamy też twarde dane dotyczące gigantycznej nadmiarowej śmiertelności roku 2020 i 2021 z której wynika, że mamy ponad 180 tysięcy nadmiarowych zgonów w porównaniu do lat poprzednich przez ten okres – wyliczał Dziambor.

Gigantyczne koszty przeprowadzenia lockdownu, gigantyczny wzrost śmiertelności w Polsce, zarówno tej covidowej, jak i niecovidowej, chociaż wiemy doskonale, że ta niecovidowa jest dużo większym problemem. Gigantyczny koszt dzienny przeprowadzenia tego przedsięwzięcia. Brak jakiejkolwiek strategii na obecny czas i na koniec zamknięcie szkół. Dzieci nie dość, że nie mają oferty edukacyjnej, to mamy twarde dane mówiące o ponad 50-procentowym wzroście stanów depresyjnych wśród młodzieży, ponad 40-procentowy wzrost liczby prób samobójczych dzieci i młodzieży – kontynuował.

– Wzywamy opozycję do podpisania się pod tym wnioskiem, żebyśmy mogli przeprocedować jak najszybciej ten wniosek – zakończył Dziambor.

– To co dzieje się obecnie w Polsce, to co dzieje się w Europie potwierdza, że Konfederacja miała rację – mówił z kolei Robert Winnicki. – Cała Europa dzisiaj stara się – w mniejszym, czy większym stopniu – wracać do normalności, znosić obostrzenia. W całej Europie widać, że szczepienia nie rozwiązały kwestii covidowej. COVID jest i będzie z nami. Szczepienia tego nie rozwiązały. Nie rozwiązały tego restrykcje. Dzisiaj państwa europejskie wycofują się z tej fatalnej polityki. Konfederacja mówiła o tym od początku. Zdrowego rozsądku nie było w rządzie i w Ministerstwie Zdrowia. Trzeba zakończyć tę katastrofę i trzeba rozliczyć winnych. Pierwszym winnym jest Adam Niedzielski, minister zdrowia – dodał.

fot. PAP/Artur Reszko

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI