fbpx

UWAGA!!! Policja w Czarnkowie zatrzymała podpalacza lasów !!!

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie zatrzymali 24-letniego mieszkańca gm. Lubasz podejrzanego o podpalanie lasów. Łączna suma strat poniesionych przez Nadleśnictwo Krucz to ponad 15 tysięcy złotych.

Do zatrzymania podpalacza doszło 3 kwietnia br. 24-letni mieszkaniec gm. Lubasz dobrze znany jest czarnkowskim policjantom. Mężczyzna omaja 2018 roku do październiku 2020 roku przebywał w zakładzie karnym, gdzie odbywał zasądzony wyrok za wcześniejsze podpalenia. Niestety nic to jednak go nie nauczyło. W tym roku powrócił do przestępstwa. W sumie od 13 marca do 3 kwietnia br. trzykrotnie podpalał ściółkę leśną i drzewostany na terenie Nadleśnictwa Krucz. Spaleniu uległo 30 arów wartych ponad 15 tysięcy złotych.

Zaraz po zatrzymaniu 24-latek trafił do policyjnej celi. Był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zebrane dowody i ustalenia w sprawie dały podstawę do postawienia mężczyźnie zarzutów zniszczenia mienia oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach, mającego postać pożaru. Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do podpaleń.

6 kwietnia br. na wniosek śledczych i prokuratora, sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 24-latka na trzy miesiące. Podpalacz działał w warunkach recydywy, dlatego grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło i fot. KPP Czarnków

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_