fbpx

UWAGA!!! Policja w Czarnkowie zatrzymała podpalacza lasów !!!

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie zatrzymali 24-letniego mieszkańca gm. Lubasz podejrzanego o podpalanie lasów. Łączna suma strat poniesionych przez Nadleśnictwo Krucz to ponad 15 tysięcy złotych.

Do zatrzymania podpalacza doszło 3 kwietnia br. 24-letni mieszkaniec gm. Lubasz dobrze znany jest czarnkowskim policjantom. Mężczyzna omaja 2018 roku do październiku 2020 roku przebywał w zakładzie karnym, gdzie odbywał zasądzony wyrok za wcześniejsze podpalenia. Niestety nic to jednak go nie nauczyło. W tym roku powrócił do przestępstwa. W sumie od 13 marca do 3 kwietnia br. trzykrotnie podpalał ściółkę leśną i drzewostany na terenie Nadleśnictwa Krucz. Spaleniu uległo 30 arów wartych ponad 15 tysięcy złotych.

Zaraz po zatrzymaniu 24-latek trafił do policyjnej celi. Był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zebrane dowody i ustalenia w sprawie dały podstawę do postawienia mężczyźnie zarzutów zniszczenia mienia oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach, mającego postać pożaru. Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do podpaleń.

6 kwietnia br. na wniosek śledczych i prokuratora, sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 24-latka na trzy miesiące. Podpalacz działał w warunkach recydywy, dlatego grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło i fot. KPP Czarnków

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
[smartslider3 slider="5"]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.