fbpx

W Poznaniu będą skwery imienia Obrońców Ukrainy 2022 oraz WOŚP.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Stosowne decyzje zapadły na wtorkowym posiedzeniu Rady Miasta Poznania.

Jak podaje serwis e-poznan.pl najpierw podjęto decyzję o nadaniu imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy skwerowi przy Wielkopolskim Centrum Zdrowia Dziecka, a więc w rejonie ulic Wrzoska i Dojazd. Z pomysłem wyszli radni Wspólnego Poznania i po zmianie lokalizacji (najpierw proponowano skwer u zbiegu ulic Serafitek i Kórnickiej) został zaakceptowany przez radnych.

Następnie głosowano nazwę skweru, który pierwotnie miał nosić imię WOŚP, a więc u zbiegu ulic Serafitek i Kórnickiej. Z inicjatywą nazwania tego miejsca imieniem Obrońców Ukrainy 2022 wyszli Cyryl Club – Wielkopolski Klub Dyskusyjny, Instytut Poznański oraz Stowarzyszenie Projekt Poznań. I tutaj radni zaakceptowali propozycję. – Ukraina zwycięży, zachodni system wartości zwycięży, natomiast opresyjna władza w końcu odniesie klęskę. Historia nie zapomni o haniebnej rosyjskiej agresji, ale również nie zapomni o heroicznej walce narodu ukraińskiego. Niech żyje wolna Ukraina! – informuje Cyryl Club.

Źródło: e-poznan.pl

Fot. Fot. Leon Bielewicz (Radio Poznań)

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_