fbpx

W Poznaniu stabilizacja cen nieruchomości

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Wrzesień przyniósł w większości miast stabilizację lub nawet spadek średniej ceny metra kwadratowego mieszkań w ofercie firm deweloperskich. W Poznaniu cena utrzymała się na niemal identycznym poziomie jak w sierpniu. W stolicy Wielkopolski koszty zakupu nieruchomości rosły nieprzerwanie od początku roku, z chwilowym spadkiem w kwietniu. Czy teraz tendencja spadkowa utrzyma się dłużej?

Ile za mieszkanie?

Z danych bigdata.rynekpierwotny.pl wynika, że we wrześniu br. za mkw. nowego lokum w Poznaniu należało zapłacić 10 016 zł. W porównaniu z sierpniem cena utrzymała się na niemal identycznym poziomie (9 998 zł/mkw.). Jednak w odniesieniu do stycznia 2022 r. wzrosła o 6,5%.

Niestety w stolicy Wielkopolski kurczy się udział lokali w cenie nieprzekraczającej 8 tys. zł/mkw. W porównaniu z wrześniem 2020 roku zmniejszył się on z 46% do zaledwie 5%. Wzrósł natomiast odsetek mieszkań z ceną ofertową za metr kwadratowy powyżej 12 tys. zł.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_