fbpx

W tym roku wyższe podatki, opłaty, daniny i kary.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Z początkiem nowego roku rząd wprowadza jeszcze wyższe opodatkowanie Polaków? Na dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiciele Konfederacji zwracają uwagę na drastyczne podwyżki podatków w bieżącym roku.

Podczas konferencji prasowej członkowie prawicowego ugrupowania zwrócili uwagę na zakamuflowane podatki jakie rząd wprowadza od stycznia 2023 roku.

Za rządów Mateusza Morawieckiego podatki generalnie nie są wprowadzone tak jak nakazuje Konstytucja, czyli konkretną ustawą, w sposób transparenty, jawny, w debacie sejmowej. Podatki są wprowadzane w sposób podstępny, ukryty, dyskretny i większość pozycji na tej liście może służyć jako przykłady tego typu podstępnego wprowadzania nowych podatków czy podwyżek podatków– stwierdził Michał Wawer.

Jak twierdzi przedstawiciel Konfederacji Polacy są obciążani podatkami za to, że są ”złym człowiekiem”. O czym mowa?

Podwyżka akcyzy na alkohol i papierosy i podwyżki mandatów, kar i opłat dla kierowców. Nikt przecież nie lubi nałogowców, alkoholików czy piratów drogowych. Więc podnoszenie podatków i opłat wymierzone w te grupy jest oczywiście czymś co łatwo jest sprzedać medialnie i z czym jest bardzo trudno polemizować. Ale prawda jest taka, ze nie dotyka to tylko nałogowców czy piratów drogowych, dotyka to wszystkich konsumentów alkoholu, dotyka to wszystkich kierowców, którzy poruszają się w Polsce po drogach– podsumował działania rządu mec. Wawer.

Tak wygląda lista podwyżek podatków przedstawionych przez Konfederacje;

1.Brak waloryzacji kwoty wolnej i progów PIT.

2. Osłabienie ulgi na IKZE (Indywidualnego konta Zabezpieczenia Emerytalnego)

3.Podwyżka VAT na paliwa i energię.

4.Podwyżka opłaty paliwowej.

5.Podwyżka ZUS dla przedsiębiorców.

6.Podwyżka akcyzy na alkohol i papierosy.

7. Likwidacja ulgi dla klasy średniej.

8. Podwyżki mandatów, kar i opłat dla kierowców.

9. Podwyżki podatków od najmu mieszkań.

10. Podwyżka stawek maksymalnych podatku od nieruchomości podatku od psa.

Wszystkie te metody mają wspólną cechę. Niszczą państwo i gospodarkę, niszczą uczciwą debatę publiczną, w której obywatele wiedzą w jaki sposób są opodatkowywani i mogą i mogą czy przy urnach czy w inny sposób obywatelsko na to zareagować. Niszczą również gospodarkę dlatego, że zaburzają przewidywalność prawa, przewidywalność otoczenia gospodarczego, sprawiają, że prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce jest czymś niebywale kosztownym i niebywale ryzykownym. Takie podstępne opodatkowywanie powinno się skończyć. polska potrzebuje rządu, który będzie prowadził odpowiedzialną politykę monetarną i przejrzystą politykę podatkową– spuentował Wawer.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_